Říjen 2024

Sběr kaštanů a žaludů

18. 10. 2024 jsme ukončili i každoroční sběr kaštanů a žaludů. Děti se snažily a přinesly velké množství těchto plodů. Nejlepší sběrači budou opět odměněni pěknými cenami.

Logická olympiáda

Výstava Podzimníčků

V týdnu od 21. do 25. 10. 2024 jsme na naším školní zahradě nainstalovali společnou výstavu prací dětí Základní školy Litultovice a Mateřské školy Litultovice. Všechny návštěvníky srdečně zveme na zadní zahradu naší školy (dostanete se tam podle šipek od přední branky školní zahrady). Dětem se výrobky opravdu vydařily.

Poděkování za sběr starého papíru

V letošním podzimním sbírání starého papíru se nám podařilo naplnit dokonce dva kontejnery. Výnos ze sběru bude využit pro žáky Základní školy Litultovice. Děkujeme všem občanům, kteří starý papír přinesli.

Drakiáda 8.10.2024

Konečně se nám zase ukázalo pěkné podzimní počasí, proto jsme mohli v úterý 8. 10. 2024 uspořádat Drakiádu. Děti si přinesly draky, které jsme pouštěli na poli za Litultovicemi. Pořádně foukalo a draci létali opravdu vysoko. Do školy jsme se vrátili spokojení a unavení. Za pěkné výkony dostali všichni sladkou odměnu.

Ukliďme Česko

V úterý 1. října 2024 se všichni žáci naší školy pustili do celostátní sběrové akce Ukliďme Česko. Naštěstí přálo i počasí, mohli se tedy vypravit i do většího okolí školy. Žáci 1. třídy uklidili cestu z Litultovic k lesu, žáci 3. třídy prošli trasu od školy, prohlédli zámecký park a dále přes Pilný Mlýn ke skále a žáci 4. třídy cestu středem Litultovic, kolem fotbalového hřiště a přes Pilný Mlýn ke skále. U ohniště u skály pak na všechny čekala odměna - opékání špekáčků, kterou pro děti připravil OÚ Litultovice.